Hamilelik Döneminde Pilates Yapılır mı?

Hamilelik döneminde Pilates yapılır mı? Pilates, Hamilelik yolculuğunuz boyunca formda, sağlıklı ve kendinizden emin olmanıza yardımcı olacak ideal bir egzersiz şeklidir.

Bebeğinizin gelişimine uyum sağlamak için vücudunuz değiştikçe, güvenli duruş hizalamasını nasıl koruyacağınızı öğretir.

Doğum öncesi Pilates’te özellikle odak noktası, bebeğiniz büyüdükçe önemli miktarda baskı altına alınan pelvik taban kaslarınızı nasıl güçlendireceğinizi öğreten egzersizlerdir. Ayrıca doğum sırasında yardımcı olmak için bu kasları nasıl gevşeteceğinizi öğreneceksiniz. Spesifik nefes alma ve gevşeme teknikleri, sakinleşmenize ve dinlenmenize yardımcı olur, genel olarak olumlu yönde iyi hissetme duygusu gelişir.

Doğum öncesi derslerine doktor onayı ile birlikte 16. haftada başlayabilirsiniz.

Doğum sonrası Pilates, hamilelik ve doğumdan sonra vücudunuzun etkili bir şekilde iyileşmesine yardımcı olmak için son derece faydalıdır. Egzersizler özellikle diastasis rekti sorunu oluşmuşsa, karın fonksiyonunu ve onarımını geri getirmeye odaklanacaktır. Alt sırttaki ağrı, sakroiliak eklem ve kasık simfizisi (SPD) gibi bağ gevşekliğinin neden olduğu spesifik eklem sorunları gibi pelvik taban güçlendirme ele alınacaktır. Bebeğinizi besleme ve taşıma söz konusu olacağından üst vücut stabilitesi hedeflenir.

Doğum sonrası egzersizler 6 haftadan 9 aya kadar yine doktor onayı ile sürdürülebilir.

Hamilelikte pilates dersleri Macro Pilates Studio’da verilmektedir. Siz de keyifli ve rahat bir hamilelik dönemi geçirmek için bize haber verin.